Kistemaker NetWerk

Andijker Jaartallenboek » 1943 - 1946

1943 - 1946

Hovenga:
1943: Yle Hovenga disctrictsleider L.O. (later "voedselcommissaris", toen Ds. G. Sterk v/d Weg leider L.O.

G. Ruiter voorz. L.O. gearresteerd:
12.1943: Gerrit Ruiter gearresteerd, leider L.O. (onderduikers) in totaal ± 400 onderduikers. "Arbeidsinsatz."

Pastoor R.K.:
1944: Pastoor A.J.M. Busch pastoor te Wervershoof (Werner, 93)

B.S.:
1944: "Binnenlandse strijdkrachten" op Engels bevel.

Jubileum burgemeester Groot:
24.4.1944: 25-jarig jubileum burgemeester P. Groot Jzn.
"aubade" onder leiding van C. Boeier, 900 schoolkinderen.

Staking:
30.4.1945: 1 dag staking in de tuinbouw. L.K.P. = Landelijke Knokploegen.

Gem. Archief:
2.1.1945: Gemeentearchief gekraakt.

Geref. Kerk:
8.11.1944: Scheuring "Art. 31". Te Andijk geen gevolg. (K. Schilder)

Kraak IJsfabriek:
29.10.1944: IJsfabriek Enkh. gekraakt, (voorraad "Wasserschütz".)

"Vrede":
1945: "Vrede". Geldzuivering, het tientje van Lieftinck. 26/9 - 2/10
"Commissie van advies" uit illegaliteit.

H. Bultsma in arrest:
17.3.1945: Hijlke Bultsma gearresteerd, naar huis v. bewaring Alkmaar.

Wieringermeer:
17.4.1945: Wieringermeer onder water.

Schurft:
31.12.1945: Schurft! "niemand hoeft zich te schamen". (van onder tot boven in de zalf!) behandeling kosteloos.

Middenschool:
29.1.1946: Middenschool opgeheven.

Posterijen:
1.1.1946: Jan van Rossum afscheid van de P.T.T. na 27½ jaar. 1e SDAP gemeenteraadslid.

Brandweer:
16.2.1946: Nieuwe motorbrandspuit.

"Noodraad":
1945-20.8.1946: "Noodraad" = voorlopige gemeenteraad. Geen A.R. lid.

Burgemeester Groot:
16.3.1946: Burgemeester P. Groot Jzn "eervol ontslagen".
Bij afscheid rede van Geert Boogaard, rechts matig vertegenwoordigd. "Verzoening" burgemeester en Jan Schenk Jzn. Tijdelijk burgemeester: Haspels van Enkhuizen (A.R.)
9.5.1946: Burgemeester Groot neemt afscheid van de banne Andijk.

Burgemeester:
20.5.1946: Installatie H.H. Douma, van Kollummerland
* 25.5.1911. geh. met Jantje Brouwer.
Woont in pastorie van de Herv. Kerk op Buurtje (na grondige schoonmaak!)

Ned. Herv. Kerk:
26.5.1946: Ds. G.H.W. van Medevoort van Beetgum.

Boerenleenbank:
8.7.1946: Chr. Mondt van 's Gravenzande, kassier van de Boerenleenbank. *1905.

Geref. Kerk:
14.7.1946: Ds. H.H. Grosheide naar Rotterdam-Charlois.

W.N. Kelder:
16.8.1946: W.N. Kelder wordt burgemeester van Monnikendam en Katwoude. Andijk * 1905, 1920 hier op secretarie.

Oosterschool:
20.8.1946: Meester J. de Groot op verzoek eervol ontslag verleend.

Gemeenteraad:
20.8.1946: Nieuwe gemeenteraad gekozen: 6 rechts, 5 links.


© 2001-2019 | Kistemaker NetWerk | Sitemap | Contact

Westfries Genootschap